TARTU APARTMENTS

WILDE TARTUS

Kuuldes lausekatket „Wilde Tartus“ küsivad turistid hämmeldunult: kuidas see võimalik on? Seejärel imestavad nad, kuidas küll sattus Oscar Wilde`i kuju nii heasse asukohta Tartu kesklinnas. See on tõepoolest põnev lugu.

Tõsi ju on, et puudub vähimgi märk selle kohta, et Oscar Wilde oleks kunagi Tartus käinud. Kuid mitte selles pole asja iva.

Oscar Wilde`l polnud Tartuga küll oma eluajal sidet, kuid nüüdseks on nimel Wilde linnaga tugev seos. See seos sai alguse mõned aastad tagasi, kui energilisel iirlasest ettevõtjal (ja praegusel Wilde Apartementsomanikul) tekkis idee avada „Wilde Iiri Pubi“ nimeline söögikoht.

Miks Wilde? See oli särav mõttevälgatus. Eestlased on õigusega uhked Oscar Wilde`i kaasaegse, Eesti kirjaniku Eduard Vilde üle. Wilde`i nime kasutamine oli vaimukas sõnamäng, et ka eestlastest külastajad tunneksid end uues, rahvusvahelises ja erilise Iiri hõnguga kohtumispaigas koduselt. Ja pealegi, kes  ei tahaks pidutseda „pöörases“ pubis (wild – ingl k pöörane, metsik)? Erinevatel põhjustel, nimi kaasa arvatud, kujunes pubist üks Tartu lemmikkohti. Algas Wilde aeg Tartus.

Rahvas harjus üsna kiiresti mõttega, et Wilde ja Tartu on seotud. Huvitav on märkida, et see seotus hakkas omakorda tugevnema. Wilde Tartus ei tähendanud lihtsalt pindi õlle joomist pubis.  See hakkas tähistama elu paranemist ja uusi tulevikulootusi, mis viis mõttele anda  Oscar Wilde`i, Eduard Vilde ja Tartu seotusele kunstiline väljendusvorm. Projekt võttis kiiresti kuju ja leidis tugevat toetust nii Tartu Linnavalitsuselt kui ka kohalikelt elanikelt, nii eestlastelt kui ka siin elavatelt välismaalastelt. Kõigi toetajate nimed võib praegu leida  Vilde lokaali sissepääsu kõrvalt seinatahvlilt.

Sestpeale on Tartus nii mõndagi põnevat juhtunud ning lugusid Wilde`ist Tartus võiks jutustada veel ja veel. Ei saa jätta märkimata, et Wilde pubi on endiselt oma kohal (ja Eduard Vilde osale kahe Wilde loos pannakse nüüd suuremat rõhku), ka skulptuur on oma kohal (olles üks enim pildistatud paiku Tartus) ningWilde Apartements kogukond võib õigusega selle loo üle uhke olla.

2 WIlde kuju Tartus

2 WIlde kuju Tartus

Tartu Külaliskorterid

Eduard, Ülikooli 6 - from 50€
Oscar, Ülikooli 6 - alates 50€
Barclay - alates 70€
Tigutorn 1 - alates 55€
Tigutorn 2 - alates 55€


Lisakoht - 15€
Lemmikloomad pole lubatud
Ei rendi kortereid pidude korraldamiseks

 
Check in alates 15.00. Check out kuni 12.00

Info and bronneerimine

+372 511 3876 (In Estonian, English, Russian)
+372 505 4302 (In Estonian)

 
Võtmete saamiseks palume helistada 15 minutit enne saabumist